Blog

Jan Orkisz

Jan Orkisz

piątek, 06 styczeń 2017 15:18

Materiał TVN na temat GNS

niedziela, 05 czerwiec 2016 08:36

Olkuski szpital musi zapłacić 2 mln zł do ZUS

Nowy Szpital w Olkuszu musi zapłacić ponad 2 mln zł do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wszystko dlatego, że w latach 2010 – 2012 nie odprowadzała składek od pensji części pracowników zatrudnionych dodatkowo na podstawie umowy - zlecenia. Spółka, w której Powiat ma 30% udziałów musi teraz zapłacić zaległe składki i  ponieść koszty odsetek za zwłokę wynoszące ponad 650 tys. zł. Należy zadać sobie pytanie, dlaczego do tego doszło, zwłaszcza, że Nowy Szpital w Olkuszu płaci miesięcznie ponad 100 tys. zł za usługi doradcze, które powinny uchronić go przed takimi sytuacjom.

 

Czytaj więcej

Władze powiatu olkuskiego domagają się większej kontroli nad olkuskim szpitalem. Interes naszego samorządu nie jest wystarczająco reprezentowany w spółce Nowy Szpital w Olkuszu. Dlatego w Zarządzie spółki powinno znaleźć się miejsce dla członka wskazanego przez Zarząd Powiatu.

 

Czytaj więcej

Województwo Małopolskie, powiaty: olkuski, krakowski, chrzanowski, oraz gminy: Bolesław Krzeszowice, Olkusz i Trzebinia, wspólne przygotują dokumentację dla nowego połączenia drogi krajowej 94 z autostradą A4. Porozumienie w w tej sprawie podpisali dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Olkuszu marszałek Jacek Krupa i wicemarszałek Wojciech Kozak oraz przedstawiciele z Małopolski Zachodniej. W imieniu Powiatu Olkuskiego dokumenty podpisali starosta Paweł Piasny oraz wicestarosta Jan Orkisz.
 
 

Czytaj więcej

W tym roku przypada 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycyjnie z tej okazji na płycie olkuskiego rynku odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Spotkaniu przewodniczył Jan Orkisz - Wicestarosta Powiatu Olkuskiego i Wiceprzewodniczący Rady Krajowej Unii Pracy.

Czytaj więcej

niedziela, 01 maj 2016 06:35

Niech się święci 1 maja!

Większość krajów świata obchodzi dziś Święto Pracy. Upamiętnia ono strajk robotników w Chicago z 1886 roku domagających się wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy i wyższych wynagrodzeń. W Olkuszu sympatycy lewicy obchodzą to święto poprzez uroczyste składanie kwiatów pod pomnikiem Poległych za Ojczyznę i pomordowanych przez faszystów w latach 1939-1945. Dziś o godzinie 11:00 członkowie Unii Pracy wraz z przedstawicielami związków zawodowych oraz lokalnych struktur SLD zebrali się pod pomnikiem w celu wspólnego uczczenia Święta Pracy. Spotkaniu przewodniczył Jan Orkisz - Wicestarosta Powiatu Olkuskiego i Wiceprzewodniczący Rady Krajowej Unii Pracy.

Zobacz Galerię

sobota, 04 czerwiec 2016 15:49

Materiał TVP na temat GNS

 

sobota, 04 czerwiec 2016 15:29

Protest w obronie szpitali

 

sobota, 04 czerwiec 2016 12:42

Debata z Pawłem Piasnym

 

sobota, 04 czerwiec 2016 12:40

olkuski szpital

 

Strona 1 z 2
Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net