Blog

  • Blog
niedziela, 05 czerwiec 2016 08:36

Olkuski szpital musi zapłacić 2 mln zł do ZUS

Napisał

Nowy Szpital w Olkuszu musi zapłacić ponad 2 mln zł do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wszystko dlatego, że w latach 2010 – 2012 nie odprowadzała składek od pensji części pracowników zatrudnionych dodatkowo na podstawie umowy - zlecenia. Spółka, w której Powiat ma 30% udziałów musi teraz zapłacić zaległe składki i  ponieść koszty odsetek za zwłokę wynoszące ponad 650 tys. zł. Należy zadać sobie pytanie, dlaczego do tego doszło, zwłaszcza, że Nowy Szpital w Olkuszu płaci miesięcznie ponad 100 tys. zł za usługi doradcze, które powinny uchronić go przed takimi sytuacjom.

 

Czytaj więcej

niedziela, 05 czerwiec 2016 07:39

Zarząd Powiatu chce większej kontroli nad szpitalem

Napisał

Władze powiatu olkuskiego domagają się większej kontroli nad olkuskim szpitalem. Interes naszego samorządu nie jest wystarczająco reprezentowany w spółce Nowy Szpital w Olkuszu. Dlatego w Zarządzie spółki powinno znaleźć się miejsce dla członka wskazanego przez Zarząd Powiatu.

 

Czytaj więcej

Województwo Małopolskie, powiaty: olkuski, krakowski, chrzanowski, oraz gminy: Bolesław Krzeszowice, Olkusz i Trzebinia, wspólne przygotują dokumentację dla nowego połączenia drogi krajowej 94 z autostradą A4. Porozumienie w w tej sprawie podpisali dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Olkuszu marszałek Jacek Krupa i wicemarszałek Wojciech Kozak oraz przedstawiciele z Małopolski Zachodniej. W imieniu Powiatu Olkuskiego dokumenty podpisali starosta Paweł Piasny oraz wicestarosta Jan Orkisz.
 
 

Czytaj więcej

Strona 1 z 4
Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net